Filtruj ogłoszenia

Typ


Kategorie


Waluty
Notowanie z 2015-08-04
USDKursy walut strzaka 0.23%3,7792
EURKursy walut strzaka 0.25%4,1463
CHFKursy walut strzaka 0.21%3,9059
GBPKursy walut strzaka 0.01%5,8905
Aktualnie online
Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 96
Najnowszy użytkownik: Izio72
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio dodane
Karambola [1985]
Kaki [1948]
Gujawa [1829]
Grejpfrut [2664]
Granat [1657]
Najczęściej czytane
Hodowla/rozmnażanie nimf [11078]
Łąkówka wspaniała (Neophema splen... [6336]
Konura Słoneczna (Aratinga Solsitalis) [6177]
Rudosterka Zielonolica (Purrhura Moli... [6067]
Rejestracja papug krok po kroku [5496]
Losowo wybrane artykuły
Wróbliczki(Forpus)

Para Wróbliczek Zielonorzytnych (Forpus passerinus) (fot1.)Wróbliczki to miniaturowe papugi, które charakterystyczne są dla Ameryki Południowej i Środkowej. W naturalnym środowisku ptaki przemieszczają się w stadach, które w zależności od gatunku może liczyć od 4 do 100 osobników. Żyją około 20 lat. Są to drugie w kolejności najmniejsze papugi na świecie, są wielkości 11-13cm. Rzadko się zdarza, że są większe niż 13 cm. Najmniejsza jest Australijski gatunek Karliczki, której wielkość to około 8 cm. Ciało jest krępe, a ogon krótki i szeroki.
Są one dość podobne do nierozłączek. Są to ptaki przytulanki, które potrzebują codziennego kontaktu z ich ludzkim przyjacielem, aby pozostać oswojonymi i kochającymi. Mogą one być bardzo ciche. Ich cicha osobowość może nas upewnić w tym, że będą to ciche pupile.
Wróbliczka to ciekawy i inteligentny ptak, ważne więc jest aby miał w klatce mnóstwo zabawek i rzeczy do zbadania, w przeciwnym razie może stać się osowiały i apatyczny. Potrzebują dużo rzeczy do obdziobywania i rozdzierania(np. Kartki) w przeciwnym razie będą niszczyły np. karmniki w klatce. Należy im dać do klatki dużo gałązek, co spowoduje że ich otoczenie bardziej będzie przypominało naturalne środowisko, będą się wspinały i obgryzały.
Wróbliczki to bardzo towarzyskie istoty i tworzą silne więzi ze swoim partnerem. Niestety w niewoli często trzymane są pojedynczo i narażone są na bycie samotnym. Jeżeli będziesz trzymał jedną wróbliczkę musisz poświęcić jej mnóstwo czasu, aby jej emocjonalne potrzeby zostały zaspokojone. Zapewnienie zabawy i rozrywki w środowisku klatki lub w pokoju dla nich przeznaczonym sprawi, że pupil będzie zajęty kiedy nikogo wokół nie będzie. Plac zabaw jest sposobem na utrzymanie pupila cały czas czymś zajętego i zdrowego.


Więcej... Pozostałe gatunki
Patagonka (Cyanoliseus Patagonus)

PatagonkaPatagonka (Cyanoliseus Patagonus), jest dużym ptakiem występującym w południowo-środkowej Argentynie i Chile. Znana jest również jako „papuga gnieżdżąca" ze względu na zwyczaj gniazdowania w otworach w ziemi. Patagonka gwałtownie zyskała popularność około roku 1990, co doprowadziło do wzrostu liczny jej nielegalnych importów, który zagraża populacji żyjącej na wolności. Ogólnie upierzenie Patagonki jest szare na górze i bardziej kolorowe na dole. Płeć u tych ptaków można rozpoznać poprzez badania DNA lub Endoskopowe. Cyanoliseus Patagonus są bardzo zabawne. Noszą miano prawdziwych klanów, które całymi dniami bawią się, tańczą i wspinają przez większość dnia. Ich znaczne rozmiary, rozsądna cena, żywa osobowość i dobre umiejętności naśladowcze sprawiają, że są bardzo popularne jako zwierzęta domowe. Patagonki wydają się być hałaśliwe.


Więcej... Pozostałe gatunki

Posiadamy 39 artykułów w 13 kategoriach.

Łąkówki (1)
Artykuły dotyczące Łąkówek
Akcesoria pomocnicze (1)
Aleksandretty (3)
Artykuły dotyczące aleksandrett
Świergotki (1)
Artykuły dotyczące świergotek
Konury (3)
Artykuły dotyczące konur
Lory i Lorysy (1)
Artykuły dotyczące lor i lorys
Nimfy (3)
Artykuły dotyczące nimf
Ogólnie o papugach (1)
Pozostałe gatunki (5)
Artykuły dotyczące pozostałych papug
Rudosterki (2)
Artykuły dotyczące rudosterek
Senegalki (1)
Artykuły dotyczące senegalek
Tropikalne owoce jadalne (16)
Owoce które możemy podawać papugom
Ustawy prawne (1)
Artykuły dotyczące ustaw prawnych

Pokaż wszystkie kategorie Pokaż wszystkie kategorie