Filtruj ogłoszenia

Typ


Kategorie


Waluty
Notowanie z 2014-10-24
USDKursy walut strzaka 0.01%3,3387
EURKursy walut strzaka 0.08%4,2245
CHFKursy walut strzaka 0.06%3,5026
GBPKursy walut strzaka 0.31%5,3621
Aktualnie online
Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 54
Najnowszy użytkownik: moredsdeaw123
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Promowane ogłoszenia

Ostatnio dodane
Karambola [1075]
Kaki [1114]
Gujawa [1251]
Grejpfrut [1203]
Granat [957]
Najczęściej czytane
Hodowla/rozmnażanie nimf [4694]
Konura Słoneczna (Aratinga Solsitalis) [3454]
Rudosterka Zielonolica (Purrhura Moli... [2940]
Łąkówka wspaniała (Neophema splen... [2923]
Afrykanka senegalska (Poicephalus sen... [2737]
Losowo wybrane artykuły
Rejestracja papug krok po kroku


W myśl obowiązujących przepisów na sprowadzenie do kraju zwierzęcia, które znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem, potrzebna jest zgoda ministra ochrony środowiska (formularz CITES). Zwierzę należy zgłosić w starostwie. Zarejestrować trzeba także zwierzę egzotyczne kupione w kraju. Właścicielom legwanów, kameleonów, węży, niektórych żółwi czy egzotycznych papug nie wolno zapomnieć o zgłoszeniu zwierzaka w urzędzie gminy. Obowiązek rejestracji ma przyczynić się do ukrócenia przemytu i nielegalnego handlu zwierzętami

Aktem prawnym, który reguluje kwestie związane z rejestracją zwierząt objętych ograniczeniami unijnymi, jest ustawa o ochronie przyrody.

Zgodnie z art. 64 ww. ustawy posiadacz zwierząt zaliczonych do płazów, gadów, ptaków lub ssaków, a także prowadzący ich hodowlę, jest obowiązany do pisemnego zgłoszenia ich do rejestru.


Więcej... Ustawy prawne
Papużka falista (Melopsittacus undulatus)

Naturalnie ubarwiona papużka falistaPapużka falista (Melopsittacus undulatus, zwana także Falistą) to mała papuga należąca do rodziny Melopsittacini.
Mimo, że papużki faliste często nazywane są papużkami, zwłaszcza w amerykańskim angielskim, termin ten odnosi się również do jednego z wielu małych papug z długim płaskim ogonem. Papużka Falista zamieszkuje centralna część suchej Australii i przetrwała na tym kontynencie ponad 5 mln lat. Nazwa Papużka falista pochodzi od aborygenów, po australijsku określanych "Betcherrygah", co w skrócie oznacza "dobre do zjedzenia", w skrócie brzmi "Budgie" (z ang. znaczy Falista)-czyli powszechna nazwa tej niewielkiej papugi.
Falista to jedna z najbardziej lubianych papug na całym świecie. Jest inteligentna, czuła i piękna. Falista może być wspaniałym dodatkiem w każdym domu. Wyhodowano całą masę mutacji papużek falistych.
Papużki faliste mogą uczyć się mówić i wygwizdywać rożne melodie. W rzeczywistości uważane są za jedne z najlepszych mówców wśród ptaków. Mogą nauczyć się wymawiania setek słów i zwrotów. W realnym życiu jedna papużka falista z Kalifornii potrafiła wymówić 1728 słów, zmarła w 1994 roku. Inna falista o nazwie ,,Sparky Williams" posiadał w repertuarze 8 wierszyków, 360 zwrotów i ponad 550 słów. Stała się gwiazdą i doczekał się 20 000 kopii, które zaczęto sprzedawać tuż po jego śmierci w 1962 roku. Są inteligentnymi zwierzątkami stadnymi i cieszą się zabawą i interakcją z ludźmi jak i z innymi osobnikami swojego gatunku. Wspólne zabawy obejmują takie zachowania jak obkorowywanie drewna, szczególnie wśród samic.


Więcej... Pozostałe gatunki

Posiadamy 39 artykułów w 13 kategoriach.

Łąkówki (1)
Artykuły dotyczące Łąkówek
Akcesoria pomocnicze (1)
Aleksandretty (3)
Artykuły dotyczące aleksandrett
Świergotki (1)
Artykuły dotyczące świergotek
Konury (3)
Artykuły dotyczące konur
Lory i Lorysy (1)
Artykuły dotyczące lor i lorys
Nimfy (3)
Artykuły dotyczące nimf
Ogólnie o papugach (1)
Pozostałe gatunki (5)
Artykuły dotyczące pozostałych papug
Rudosterki (2)
Artykuły dotyczące rudosterek
Senegalki (1)
Artykuły dotyczące senegalek
Tropikalne owoce jadalne (16)
Owoce które możemy podawać papugom
Ustawy prawne (1)
Artykuły dotyczące ustaw prawnych

Pokaż wszystkie kategorie Pokaż wszystkie kategorie